29 Eylül 2021 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > YAZ KU’AN KURSLARI BAŞLADI

YAZ KU’AN KURSLARI BAŞLADI

06.07.2021 10:58 12 14 16 18 yazdır
YAZ KU’AN KURSLARI BAŞLADI MERSİN İL MÜFTÜLÜĞÜ 2021 YILI YAZ KUR’AN KURSLARININ BAŞLADIĞINI AÇIKLADI
 YAZ KU’AN KURSLARI BAŞLADI

 YAZ KU’AN KURSLARI BAŞLADI

MERSİN İL MÜFTÜLÜĞÜ 2021 YILI YAZ KUR’AN KURSLARININ BAŞLADIĞINI AÇIKLADI

 

 Ülkemizde koronavirüs salgınıyla başarılı mücadelenin ardından Diyanet İşleri Başkanlığımızca bu yıl yaz Kur'an kursları yapılması yönünde karar alındı.

Bu kapsamda; 5 Temmuz pazartesi günü itibariyle, Kovid-19 tedbirlerine uyularak Mersindeki bütün cami ve Kur'an kurslarında yaklaşık 2000 personel ile öğrencilere cami ve Kur’an kurslarımızda eğitim vermeye başlanmıştır. 

Dr. Kondi, yaz Kur'an kurslarındaki eğitimin 5 Temmuz pazartesi günü başladığını,  20 Ağustos'a kadar süreceğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bu yıl yaz kurslarında 3'lü bir kategorik tasnif yapıldı. 4-9 yaş grubundaki öğrenciler doğrudan camilerimizde ve kurslarımızda yüz yüze eğitim alacaklar. 10-15 yaş arasındaki öğrenciler ise isteklerine göre yüz yüze veya online eğitim alacaklar. 16-22 yaş arası öğrenciler ise eğitimlerini online olarak alacaklar. Mersinde bu yılki yaz Kur'an kursları eğitimi için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Öğrencilerimiz ilgili ders materyallerini ücretsiz olarak müftülüklerimizden temin edebilirler. "Sınıfta öğrenci sayısı 25'in üzerine çıkmayacaktır. Kadrolu ve sözleşmeli personelin yeterli olmadığı yerlerde geçici öğretici görevlendireceğiz.

Mersinde çocuk ve gençlerimizin tamamına talibiz.  Ancak pandemi öncesi bunun 113  binine ulaşabildik. Bu yıl amacımız bu sayıyı daha da yükseltmektir.

Camilerimizin ve Kurslarımızın Süsü Çocuklar...

Dr. Kondi,   “Çocuklarımız camilerimizin en değerli misafirleridir.”  “Onlar ıslak beton gibidir. Üzerlerine hangi kalıbı koyarsanız o şekli alırlar.”  Bu bilinçle  biz camilerimizde sadece çocuklarımıza   Elif-Ba öğretmiyoruz. Sevgiyi ve merhameti, saygı ve hürmeti, dürüstlük ve samimiyeti, bir arada kardeşçe yaşamayı, helal ve harama riayet etmeyi, her şeyden önce iyi bir insan olmayı öğretiyoruz. Onlar bizi ve ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak en değerli misafirlerimiz, kurslarımızın süsüdür, göz aydınlığımızdır. Onların çocuk olduklarını unutmadan hem eğlendirip, hem dinlendirip hem de onları eğiteceğiz. Zira Yaz Kur’an kurslarımız milletimizin geleceğini inşa etmede önemli bir yer teşkil etmekte olup kurslarımızda Kur’an dersleri ve dini bilgiler ile birlikte; Milli Eğitim, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü, Akdeniz belediyesinin katkılarıyla sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenleneceğini ifade etti. 

 

Değerli Anne ve Babalara...

 

Anne ve babalara da seslenen Dr. Kondi; Lütfen çocuklarınızı sahih ve doğru dini bilgi alabilmeleri için camilerimize, Kur’an kurslarımıza gönderin. Sahih bir din bilgisi, toplumda hava, su, toprak ve güneş kadar önemli olduğunu; bu bilginin liyakatlı ve ehil kişiler tarafından verilmesi gerektiğini belirten Dr. Kondi: “Ne olur Çocuklarınızı Kur'an'dan ve Hz. Peygamberimizin örnek  hayatını öğrenmekten ve onun ahlakıyla ahlaklanmaktan mahrum bırakmayın. Zira   "Bir annenin, babanın evladına bırakacağı en büyük miras güzel ahlaktır, sahih bir din bilgisidir. "  dedi ve yaz Kur’an Kurslarımızda eğitim alacak talebelerimize zihin açıklığı ve başarılar dileyerek 2021 Yaz Kur’an Kurslarının hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini belirtti.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri