17 Nisan 2021 Cumartesi
Anasayfa > Roportajlar > UNUTULAN İLKSAN İÇİN ERDEMLİ’DE ÖĞRETMENLER DÜĞMEYE BASTI
UNUTULAN İLKSAN İÇİN ERDEMLİ’DE  ÖĞRETMENLER DÜĞMEYE BASTI

UNUTULAN İLKSAN İÇİN ERDEMLİ’DE ÖĞRETMENLER DÜĞMEYE BASTI

16.03.2021 15:13 12 14 16 18 yazdır
UNUTULAN İLKSAN İÇİN ERDEMLİ’DE ÖĞRETMENLER DÜĞMEYE BASTI

UNUTULAN İLKSAN İÇİN ERDEMLİ’DE  ÖĞRETMENLER DÜĞMEYE BASTI

Erdemli’de görev yapan İlksan Üyesi Öğretmenler önümüzdeki günlerde yapılacak ilçe temsilcisi seçimi için bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenlediler.

Yapılan toplatında yazılı bir açıklama yapan Mehmet Güven ve Ali Akkuş,

Üyesi Değerli Arkadaşım,

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), 78 yıl önce üyelerine konut, sağlık, doğum, ölüm ve emeklilik durumlarında yardım etmek üzere kurulmuştur. Yargı kararlarıyla üyeliğin zorunlu olduğu tescil edilen İLKSAN bugün 300 bin üyeye ulaşmıştır.

İLKSAN modelini örnek alarak kurulan ve zorunlu üye aidatlarıyla desteklenen yardımlaşma sandıkları, üyelerine büyük ekonomik ve sosyal imkânlar sağlamaktadır. Lakin şu andaki mevcut yönetim anlayışı ile İLKSAN. Üyelerinin bu beklentilerini karşılamaktan uzaktır.

Benzer amaçla kurulan yardım sandıkları (OYAK, POLSAN vb), tamamlayıcı mesleki emeklilik kurumu niteliğine sahip güçlü kurumlara dönüşürken, İLKSAN, emekli olan üyelerine diğer yardımlaşma sandıklarının yarısı kadar dahi emekli ikramiyesi verememektedir. Üyelerine, İLKSAN'dan birkaç kat daha fazla emekli ikramiyesi ödeyen yardımlaşma sandıklarının varlığı, İLKSAN'ın yönetsel başarısızlığın en bariz göstergelerindendir.

Geldiğimiz noktada, aidatlarımızdan oluşan birikimleri değerlendiremeyen, sürekli zarara uğratılan, hesap vermekten kaçınan İLKSAN'ın, üyelerine umut veren bir durumu kalmamıştır. Bu hâliyle Sandığımızın hangi hedefe doğru yol aldığı belirsizdir. Mali yapısıyla imdat sirenleri çalmaktadır.

Sandığın liyakatsiz ellerde olması, üretim ekonomisiyle yüksek kâr elde edilebilecek alanlara yatırım yapılmaması, sadece faizle üyesine borç vermekten ibaret bir finansal yönetimi tercih etmesi nedeniyle İLKSAN üyesinin zararı her geçen gün artmaktadır.

Biz İLKSAN üyeleri olarak geçmiş yıllardaki kaybımızın telafisinin, 'kolay olmasa da' hâlâ mümkün olduğunu düşünüyoruz. İLKSAN için hâlâ umut vardır, diyoruz. Güçlü, irade sahibi, tecrübeli ve profesyonel bir yönetimle bu zoru başarmanın mümkün olduğuna inanıyoruz

Bize inanır ve destek verirseniz üyeler arasındaki sosyal ve ekonomik dayanışma ruhunun canlandırılmasını, hizmetleri ve bizlerin birikimlerini büyüten bir hüviyete kavuşturulmasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız. Biz üyeler İLKSAN için değil, İLKSAN bizim için var olmalıdır.

İLKSAN'ın içinde bulunduğu duruma son vermek, biz üyelerin elindedir. Haklarımızı korumak, birikimlerimize sahip çıkmak, alın teriyle elde ettiğimiz kazancımızı daha da büyütmek için hepimiz irademizi bugün ortaya koymalıyız.

Erdemli’de görev yapan İLKSAN Üyesi Değerli Arkadaşım,

Erdemli’mizde 690 İLKSAN üyesi arkadaşımız bulunmaktadır. Yukarıda açıklamış olduğumuz olumsuzluklara son vermek, İLKSAN yönetiminde yeni bir anlayışın başlamasına katkı sağlamak için yola çıktık.

Diyoruz ki; İLKSAN DA SORUNU GÖRELİM, GERÇEKLERİ BİLELİM, SEÇİMLE ÇÖZELİM

Yıllardır devam eden kusur, ihmal ve sorumsuzluğun maliyetinin üyelere ödetildiği bu düzene son vermek için İLKSAN ilçe temsilciliğine adayız. Ortak irademizin İLKSAN Genel Kuruluna yansımasını önemsiyoruz.

Alın terimizin ve birikimlerimizin heba edildiği bu gidişata dur demek için İLKSAN seçimlerinde desteğinize talibiz.

Saygılarımızla

                                                          İLÇE TEMSİLCİSİ ADAYLARI

          

Mehmet GÜVEN    Erdemli Öğretmenevi ve Aso Müdürü                                                                                              

Ali AKKUŞ Tömük S.Suverir İlkokulu Müdürü

                                                                                         

                                                                                                                                                       

Mükerrem Tollu 468x60
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.