Hürses
17 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Türkülerin Dansı topluluğundan dev gösteri

Türkülerin Dansı topluluğundan dev gösteri

30.04.2019 17:56 12 14 16 18 yazdır
Erdemli Belediyesi Türkülerin Dansı topluluğu, muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi.
Türkülerin Dansı topluluğundan dev gösteri

Türkülerin Dansı topluluğundan dev gösteri

Erdemli Belediyesi Türkülerin Dansı topluluğu, muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi.

 

Müzikleri, besteci-aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapılan Türkülerin Dansı Topluluğu, Erdemli Kültür Merkezinde dev bir gösteri düzenledi. Sarı Gelin, Ah Yalan Dünya gibi Türk Kültürünün önemli eserleri ile icra edilen gösteriye, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. 11 Anadolu ezgisi eşliğinde, görsel şovlardan oluşan gösterinin genel sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Zekai Erdemir,  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya sanata ve sanatçıya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür dileklerini iletti.

İlçeye sadece alt yapı ve imar konularında hizmet vermekle kalmayan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çocukların ve gençlerin eğitimi noktasında kreş ve lise-ortaokul eğitime destek kursları ile de hizmetlerini sürdürüyor. Bu faaliyetlerin yanında sosyal alanlar oluşturarak da gençleri destekleyen Başkan Mükerrem Tollu, geliştirdiği projeler ile vatandaşların övgüsünü kazandı. Gösteri sonrasında, gençlere önemli değerlerin aktarılması için hazırlanan ‘Gençliğe Hitabe’ ve ‘Andımız’ yazılı plaketleri takdim eden Başkan Tollu burada yaptığı konuşmada, ilçe gençleri ve çocuklarını kötü alışkanlıklardan korumak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini, onları sanata, spora ve kültürel faaliyetlere yönlendirdiklerini vurgulayarak, emeklerinden dolayı hem öğrencilere hem ailelerine hem de Zekai Erdemir’e teşekkürlerini iletti. Eğitimin sadece okulda olamayacağını bildiren Başkan Tollu, gençlerin ve çocukların gelişimine katkı sunmak için sosyal alanda yaptıkları çalışmaların devam edeceğini dile getirdi. Gençlerin toplumsal değerlere sahip olabilmesinin ve kültürel değerlerin yaşatılmasının önemli olduğuna dikkat çeken Tollu, bu sebeple böyle anlamlı bir hediye tercih ettiklerini ifade ederek sözlerini noktaladı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri