Hürses
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > “Peygamberimiz ve Aile”

“Peygamberimiz ve Aile”

19.11.2019 09:35 12 14 16 18 yazdır
Erdemli Müftülüğün Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans düzenledi.
“Peygamberimiz ve Aile”

Erdemli Müftülüğün Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans düzenledi.

Erdemli Kültür Merkezinde ki programa İlçe Kaymakamı Avni Kula, Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altuntaş, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, İlçe protokolü, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay yaptı. Dr. Erenay, programa katılanların Mevlid kandillerini kutlarken, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmasına katılımcıların Mevlid kandilini tebrik ederek başlayan Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altuntaş, "Her konuda bizim için örnek olan Resul-i Ekrem Efendimiz bizim için “aile” konusunda da ideal anlamda örnek olmuştur ve olmayanda devam etmelidir. “Allah’ın emri, Peygamberin kavli” üzere kurulan aile kurumu ilk insanla birlikte başlamıştır. Aile kurumunun ayakta durmasının manevi harca ihtiyacı vardır. Eşler arasında sevgi, saygı, sadakat, güven, ilgi, merhamet, paylaşma, özveride bulunma gibi değerlerin hayat bulduğu aile yapısı uzun ömürlü olur. Mutlu birey, sağlam aile yapısıyla desteklendiği sürece huzurlu toplum varlığını devam ettirir. " dedi.

Prof. Dr. Altıntaş, milletimizin tarihsel sürekliliği bu değerlerle kaimdir. Ailede mutluluğun ABC’sinin eşler arasında sevgi, saygı ve sadakattir. Eşler arasında sosyal iletişim kanalları açık olduğu sürece ailenin ömrü uzun olacaktır..  Hz. Peygamber (a.s)’ın eşleri, çocuk ve torunları, akrabaları arasında bu sağlıklı iletişim örnekliklerini görebilmemiz mümkündür."dedi.

Peygamber ve Aile Konferansı İlçe Kaymakamı Avni Kula'nın Prof. Dr. Ramazan Altunta çiçek taktimi ile sona erdi.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri