Hürses
21 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Patentli Limon

Patentli Limon

12.03.2019 18:38 12 14 16 18 yazdır
Patentli Limon
Patentli Limon
Kalkınmada payı oldukça yüksek olan limonun merkezi Erdemli’ye Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu’dan, limonata ve plastik kasa fabrikası sözü. Günümüzde, 21. yüzyılın en nitelikli ürünlerinin tarım ürünleri olduğu kabul edilirken, ülkenin narenciye üretiminde üst sıralarda yer alan Erdemli’ye, iki büyük fabrikanın sözü verildi. Temel geçim kaynağı olan tarım ürünlerinin, depolanmasını ve paketlenmesini sağlayan AKAN Narenciye’nin emektar işçileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Aday Tollu, daha sonra Anadolu Temel Gıda çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında fabrika projelerini müjdeleyen Cumhurun Erdemli Adayı Tollu, ilçe limonuna patent almak için başvuru yaptıklarını kaydetti.
 
Erdemlideki temel ekonomik faaliyetlerden biri olan tarım ürünlerinden limon için patent başvurusu yaparak, ilçe adına değer kazanması amacıyla çalışma yürüten Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, önceki günlerde kentin bel kemiğini oluşturan limon bahçelerini ziyaret ederek hasat sürecini değerlendirmişti. Bu gün de toplanan ürünlerin paketlenip satışa hazır hale getirildiği fabrika ve depoları gezen, limon işçileri ile bir araya gelerek sohbet eden Tollu, üreticinin meşakkatli yollardan geçerek yetiştirdiği ürünlerinin bereketli olmasını diledi. Ayrıca Tollu yaptığı değerlendirmede, “Bu kentte yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına ciddi bir gayretin içerisindeyiz. Önceliklerimiz, Erdemlimizin temel meselelerini çözmekti. Görev sahamıza girenlerin de %80-90 oranında çözülmesini sağladık. İlçemiz, tarım kenti ve tarımla uğraşan insanlarımızın ciddi bir gayret içerisinde olduğunun farkındayız. Bu yüzden tarım ürünlerinin sanayi ürünleri haline dönüştürülmesi için projelerimiz var. Bunlardan biri limonata fabrikası, bir diğeri ise tarım ürünlerimizin paketlenmesinde kullanılan plastik kasa fabrikası. Bu projeler istihdamı arttıracak ve Erdemlimizin ekonomik açıdan kalkınmasını sağlayacak. İnşallah ilçemizin, 31 Mart’tan sonra daha da müreffeh bir kent olabilmesi adına sizlerle birlikte el ele verip, gönül gönüle verip daha da iyisini yapacağız.”ifadelerine yer verdi.
Mükerrem Tollu 468x60
Etiketler : Patentli Limon
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri