Hürses
17 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Hasan ORHAN > PAPAZ İŞİ HİKAYE! AMERİKA SARI İNEĞİ İSTİYOR
Hasan ORHAN

PAPAZ İŞİ HİKAYE! AMERİKA SARI İNEĞİ İSTİYOR

03.09.2018 17:01 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Hasan ORHAN

    PAPAZ İŞİ HİKAYE! AMERİKA SARI İNEĞİ İSTİYOR

                                                                        Hasan ORHAN

    Birçoğumuz bilir,Sarı inek masalını.Masal şöyle;

    Zamanın birinde, aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. Aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.

     Aslanlar açlıktan yorgun, halsiz, güçsüz kalmışlar.Düşünüp taşınmaya başlamışlar;

     sürü kalabalık ve güçlü saldırırlarsa  karşılık bulacakları ve hatta aralarından bir çok aslanın ölümcül yara alıp telef olacağını biliyorlar.  Hal böyle iken:çaba sarf etmeden kolayca ve enerji harcamadan  karınlarını nasıl doyurabileceklerini telef olmadan yara bere almadan, bir yolunubulup, çözüm aramaya başlarlar .

     Aslanlar durum tespiti yapmak üzere  aralarında konuşup anlaşırlar, içlerinden birinin inek sürüsüne  elçi  olarak göndermeye karar verirler.

    Elçi Aslan sürüye yanaşıp derki:

    İyi düşünün size saldırırsak ne olacağını ve çok zayiat vereceğinizi biliyorsunuz. Mutlaka aranızdan birini alıp yiyeceğiz, buna engel olamazsınız. Gelin, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın iyilikle güzellikle, aranızdan birinin rengi çok sarı üstelik hasta ve yaşlı, sizden de farklı, bizim de gözlerimizi alıyor. Onu bize verirseniz size saldırmadan onu alıp gideriz ve bir daha gelmeyiz. Bundan sonra da güzel güzel geçinir gidersiniz.

    İnekler düşünmüşler, taşınmışlar,aralarındaki sürü lideri bilge ineğe sormuşlar; “Olmaz” demiş bilge inek, “Aramızdan hiçbirini vermeyin” Ama aslanlar ısrar etmeye başlayınca. En sonundauzun tartışmalardan sonra sarı inek nasıl olsa hasta ve yaşlı verelim bari sürünün diğer kalanları kurtulsun diye razı olmuş inekler, nasıl olsa saldırırlarsa birimiz gidecek, hem biz de çok yorulacağız. En sonunda peki demiş inekler, bir inekten ne çıkar? Biz büyük bir sürüyüz, bize bir şey olmaz…Vermişler sarı ineği, aslanlar da sarı ineği bir güzel yemişler, karınlarını doyurup kendilerine gelmişler.

     Bir kaç gün sonra aslanlar gene acıkmışlar, yine gelmiş aslanların elçisi ineklerin yanına;

     Aranızda boynuzu kırık bir inek var, sinirimizi bozuyor, verin onu, ne kendinizi ne bizi uğraştımayın verin kırık boynuzlu ineği bizde işimize gidelim demiş…

     Barış yanlısı inekler, ikinci tavizi vermişler, o inek de verilmiş. Artık işi öğrenen aslanlar, benekli inek, kuyruğu kısa inek, şöyle inek, böyle inek deyip inekleri bir bir almışlar sürüden. Sürü de günden güne iyice azalmış. Artık aslanlar elçiye gerek kalmadan açık açık saldırmaya, istedikleri ineği sürüden götürüp yemeye başlamışlar.

 

     Sürünün ileri gelen inekleri, panik içinde tekrar bilge ineğe koşmuşlar. “Biz nerede hata yapıyoruz, sürümüz yok olacak! Diye tartışmaya başlamışlar.

     Bilge inek üzgün üzgün üstelik derin bir pişmaklık içerisinde cevabı vermiş;galiba biz yanlış yaptık, “ hatayı sarı ineği verirken yaptık“demiş.

 

     Terör destekçisi ABD,  Güney sınırlarımızda PKK/PYD Yapılanmasıyla görevli CİA/MOSSAD Papaz kılıklı Ajan ‘’Sarı inek’’Brunson’u istiyor!

Ajan Brunson verildiği an sorun bitecek mi ? hayır, sıraya başka dayatmalar girecek;

 Terör destekçisi Amerike sıralamaya başlayacak; ‘’İran’la ilişkilerini kes.’’ ‘’Rusya dan alacağınız S-400 füze sisteminin alımını iptal et’’

-Rusya’dan uzak dur.

-Suriye’den çekil.

-Suriye’de ‘’Terör  Koridoruna’’ karışma.

-Ortadoğu’da ayak bağı olma..

-Kıbrıs’tan vazgeç.

-Akdeniz’deki Enerjiden vazgeç.

-FETÖ-PKK/PYD’ye dokunma.

-Fetöcülerle uğraşma.

-Güneydoğu’nun PKK devletine dahil edilmesine ses etme.

-İpek Yolu’nda ne dersem o..

-Savunma Sanayii dondur.

-Afrika’da ayağıma dolanma.

-Katar-Somali’de çekil.

-BÜYÜK İSRAİL’e ses etme.

 -Yani anlaşılacağı üzere                :

 ABD, Türkiye’nin anahtarını istiyor!

   Vel hasılı kelam. Fazla söze ne gerek! Sarı öküz brunson,Fetö Papazı Türkiye ye iade edilmedikçe asla serbest kalmamalı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.