Hürses
26 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > ÖVGÜLERİN ADRESİ, ERDEMLİ BELEDİYESİ

ÖVGÜLERİN ADRESİ, ERDEMLİ BELEDİYESİ

07.03.2019 09:59 12 14 16 18 yazdır
ÖVGÜLERİN ADRESİ, ERDEMLİ BELEDİYESİ
ÖVGÜLERİN ADRESİ, ERDEMLİ BELEDİYESİ

ÖVGÜLERİN ADRESİ, ERDEMLİ BELEDİYESİ

Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirerek örnek bir kent inşa eden Erdemli Belediyesi, maddi ve manevi olarak vatandaşların hayatını kolaylaştıracak her faaliyetin arkasında. Sadece altyapı sorunlarının çözümünü gerçekleştirmekle kalmayan Belediye, kültürel ve sosyal alanda gerçekleştirdiği projelere eğitim noktasında da destek vererek birçok kuruma örnek oluyor. 2017-2018 yılında hizmet vermeye başlayan Liseye Hazırlık Eğitime Destek Kurs Merkezi, yakaladığı başarı ile ilçenin ve ülkenin birçok yerinde takdir görüyor.

 

Erdemli Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği algısı ile oluşturduğu, ücretsiz hizmet veren Lise Hazırlık Kurs Merkezi ile her ailenin bütçesine katkı sunmaya devam ediyor. Üç farklı branşta eğitim veren Kurs Merkezi, haftanın altı günü hizmet sunarak öğrencileri sınava hazırlıyor. Merkez, geçen eğitim sezonunda 113 öğrenciyi nitelikli okullara yerleştirerek, başarısı ile bölge sıralamasında birinci oldu. Çalışmalarının örnek alınması neticesinde ülke genelinde ses getiren Belediye, yeni projeleri ile de parmak ısırtıyor. Geleceğe yapılan yatırımın ülkeye yapılabilecek en büyük hayır işi olduğunun altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, “ Eğitime yapılabilecek yatırım, en hayırlı işlerden birisidir. Toplumun atar damarları olan öğrencilerimiz geleceğimizin teminatıdır. Bizlerin yegâne amacı, ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi hayallerine bir adım daha yaklaştırmaktır. Bu amaçla kurduğumuz Eğitime Destek Kurs Merkezlerimiz, çok şükür ki istediğimiz başarıyı yakaladı. Mesleğinin erbabı hocalarımızla, geçen eğitim sezonunda 113 öğrencimizi nitelikli kurumlara yerleştirdik. Bugün, taleplerde yaşadığımız yoğunluk da bu başarının göstergesidir. Ben biliyorum ki ailelerin en kıymetli varlıkları çocuklarıdır. Çocuklarını bizlere emanet eden anne ve babalara teşekkür ediyorum. Onların güvenini boşa çıkartmamış olmanın gururu ile daha da iyisini yapacağımıza söz veriyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri