Erdemli'li İş Adamları Hırvatistan ve Sırbistanı Ziyaret etti

Erdemli'li İş Adamları Hırvatistan ve Sırbistanı Ziyaret etti

Erdemli'li İş Adamları Hırvatistan ve Sırbistanı Ziyaret etti

 

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) üyeleri,  Hırvatistan'ın başkenti  Zagrebve  Sırbistan'ın başkenti  Belgrad'a ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaretin dönüşünde bir açıklama yapan ETSO Başkanı Orhan Sarı, iki ülke başkentlerine gerçekleştirdikleri ziyaretin verimli geçtiğini belirtti.
İkili ilişkilerin sürdürülmesi yönünde görüşe varıldığını ifade eden Sarı, " Zagrebve  Belgrad sebze meyve haline gerçekleştirdiğimiz gezide ilçemiz  Erdemli'nin tarımsal ürünlerini buradaki tezgahlarda görmek bizleri mutlu etti. En kısa zamanda hem iş hem de turizm hacminin artırılması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.
Sarı,"İki ülke başkentlerinin ticaret odaları ile ortak ikili ilişkiler ve ticaret görüşmeleri sağladık. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte  Zagreb ve  Belgradticaret odası üyeleri ve başkanları ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda kendilerini de  Erdemli'ye davet ettik. Bu ikili ilişkilerin ilerleyen günlerde de devam etmesini kararlaştırdık. Hem  Zagreb hem de  Belgrad  Türkiye Büyükelçiliğimiz ve ticaret müşavirliğimizin yetkililerinin görüşmeleri takip etmesi, bu görüşmelerin daha da etkili olmasına vesile oldu" şeklinde konuştu.


25.04.2016 10:38
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.