Belediye’den ‘Merhaba Sanat’ projesi

Belediye’den ‘Merhaba Sanat’ projesi

Belediye’den ‘Merhaba Sanat’ projesi

Erdemli Belediyesi, yeni bir sosyal etkinliğe imza atarak ‘Merhaba Sanat’ projesi ile köy çocuklarıyla buluşuyor.

 

Erdemli Belediyesi, köy çocuklarını sanatla tanıştırmak amacıyla ‘Merhaba Sanat’ projesini hayata geçirdi. 17 Temmuz’da başlayan ve 6 Eylül’de son bulacak olan proje ile hafta içi her gün resim, müzik, tiyatro, sinema ve yaratıcı drama konularında çocuklara eğitim verilmesini planlayan Belediye, ilk eğitimlerini Sarıkaya Mahallesinde gerçekleştirdi. Şehir merkezine gelme imkânı olmayan ve bu nedenle sanatsal eğitim alamayan çocukları kültürel aktivitelerle buluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı ve İbrahim Güvenç, çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini vurguladı. Çocuklara yönelik ücretsiz eğitimlerden oldukça memnun olan aileler, yaptığı projeler ile ilçe de yeni yaşam alanları oluşturan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür dileklerini iletti.

 

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu projeyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlçemizi sadece alt yapı çalışmalarında önemsemiyoruz. Zira gelişme asla tek taraflı olamaz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için her gün yeni bir proje ile resimden halk danslarına, tiyatrodan müziğe kadar birçok alanda çalışma ortamı oluşturuyoruz. Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Sinema Günleri, Kısa Film Festivali gibi düzenlediğimiz festivallerle ilçede turizmi canlandıracak faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz ‘Merhaba Sanat’ projesi ile köy çocuklarımız için çalışmaya başladık. Amacımız, ilkini Sarıkaya Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz projemiz ile tüm çocuklarımıza eşit ve ortak bir yaşam alanı oluşturmak” şeklinde konuştu.


19.07.2019 10:54
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.