Hürses
29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

19.05.2020 10:11 12 14 16 18 yazdır
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI BAŞKAN SEÇER’İN 250 MİLYON LİRALIK BORÇLANMA TALEBİ REDDEDİLDİ CUMHUR İTTİFAKI, SEÇER’İN BORÇLANMA TALEBİNE RET OYU VERDİ SEÇER: “MERSİN’E YATIRIM VE HİZMET YAPMAK İÇİN, PERSONELİMİZE VE ESNA
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Seçer’in 250 milyon liralık borçlanma talebi, Cumhur İttifakı üyelerinin oylarıyla reddedildi. Başkan Seçer, borçlanma talebini, “Sizlerden Mersin’e yatırım ve hizmet yapma adına, hem çalışan personelimize, hem bize iş yapan memleket esnafına ödemelerimizde bir aksama yaşanmaması için, her an uygun şartlarda kredi kullanabilmem için borçlanma talep ediyorum” sözleriyle açıkladı.

Meclis üyelerinin kendisine güvenmesi isteyen Seçer, “Ben halk adına, halk yararına çalışıyorum. Benim elimi rahatlatmanız, bana destek olmanız, bana güvenmeniz lazım. Bana 500 bin insan oy verip güvenmişse, sizlerin de güvenmesi lazım. Onun için borçlanma istiyorum” ifadelerini kullandı. Seçer, Meclis üyelerini kendisine destek olamaya çağırarak, “Arkamızda durun, yanımızda durun, destekçi olun. Ondan sonra hesap sorun. Buna razıyız” diye konuştu. 

Seçer, Meclis’te gerçekler ışığında tartışılmasının önemine dikkat çekerek, “Siyasetin vesayeti olursa biz Mersin ortak paydasında bulunma şansına sahip değiliz.  Ankara’dan Mersin yönetilmez. Burada tepkileri biz alacağız. Karar sizin. Takdir yüce meclisin. Biz geçen borçlanmada da Ankara rüzgarına çarpıldık” dedi.  

Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirilen hizmetleri ve projelerini anlatan Başkan Seçer, israfı önlediklerini, mali ve idari disiplini sağladıklarını vurguladı. Seçer, “Mal ve hizmet alımları, yatırımlar, cari harcamalar devam etti ve toplam borcumuz 1 milyar 165 milyon liraya evrildi. 13 aylık sürede yani 1 Mayıs’a kadar toplam 876 milyon 749 bin lira borç ödedik” diye konuştu.

Koronavirüs salgını sürecinde hayata geçirilen hizmetleri anlatan Başkan Seçer, “22 Mart’tan bu yana toplam 150 bin 436 aileye gıda yardımını, 303 bin 133 kişilik sıcak yemeği vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırdık, ulaştırmaya devam edeceğiz. 13 ilçemizde çocuklarımıza toplam 215 bin 579 paket süt dağıtırken, 5 bin 302 adet El Bebek Gül Bebek Paketimizi annelerimize ulaştırdık. Şehrimizin genelinde dezenfekte çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken, 386 bin 670 adet maske, 58 bin 747 adet hijyen paketini de vatandaşlarımıza ulaştırdık” dedi.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri