Hürses
31 Mayıs 2020 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > İş güvenliğinde örnek Belediye

İş güvenliğinde örnek Belediye

05.07.2019 10:04 12 14 16 18 yazdır
İş güvenliğinde örnek Belediye
İş güvenliğinde örnek Belediye

Erdemli Belediyesi iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini alarak, örnek Belediye olmaya devam ediyor. Ağır iş makinalarının bulunduğu garaj noktasında yangın tatbikatı düzenleyen Belediye, çalışanlara yangın, arama &kurtarma ve ilkyardım konularında 117 çalışana yapılması gerekenler notasında uygulamalı eğitimler verdi.

Olağanüstü durumlarda yapılması gerekenler noktasında çalışanların eğitilmesi gerektiğini savunan Erdemli Belediyesi, dönem dönem yapılan tatbikatlar ve eğitim seminerleri ile güvenli çalışma alanları oluşturuyor. Bu kapsamda daha önce bünyesinde bulunan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Gündüz Bakımevi öğrencilerine ve Taş Ocağı İşçilerine yangın anında yapılması gerekenler üzerine eğitim veren uzmanlar, bugün de ağır iş makinaları ile çalışan personele eğitim verdi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin gelişmişlik düzeyinin arttırılabilmesi adına yapılan her çalışmada, önce sağlık ve güvenlik koşullarının önemsenmesi gerektiğini vurgulayarak, örnek bir çalışma alanı oluşturmanın kendileri için vazife olduğunu kaydetti. Bu kapsamda Belediyeye ait her birimde ve kurumda dönem dönem seminerler ve uygulama eğitimleri verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Mükerrem Tolu, özellikle yaz aylarının gelmesi ile olası felaketlerin önüne geçebilmek için önlem almaya devam edeceklerini belirtti.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri