Hürses
28 Mayıs 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ YETİŞİYOR

GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ YETİŞİYOR

21.09.2019 11:53 12 14 16 18 yazdır
BÜYÜKŞEHİR GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİNİ YETİŞTİRİYOR 3 BİN 76 KİŞİ BÜYÜKŞEHİR’DEN YÜZME EĞİTİMİ ALDI
GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ YETİŞİYOR

GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ YETİŞİYOR

BÜYÜKŞEHİR GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİNİ YETİŞTİRİYOR

3 BİN 76 KİŞİ BÜYÜKŞEHİR’DEN YÜZME EĞİTİMİ ALDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 14 branşta verdiği spor kurslarından biri olan yüzme kursu, yaz döneminde7’den 77’yetüm Mersinliler’in ilgi odağı oldu.

Okulların kapanmasıyla başlayan ve üç dönem süren yüzme kurslarındayaz sezonu boyunca 56 engelli olmak üzere toplam 3 bin 76 kursiyer yüzme eğitimi aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursu, her yaştan vatandaşın ilgisini çekiyor.Okulların kapanmasıyla başlayan ve üç dönem süren yüzme kurslarında yaz sezonu boyunca 56 engelli olmak üzere toplam 3 bin 76kişiyüzme eğitimi aldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Macit Özcan Spor Tesisleri içerisinde yer alan olimpik yüzme havuzunda17 Haziran’da başlayan yüzme kursunun birinci dönemi kursiyerlerin11 Temmuz’da sertifikalarını almasıyla sona erdi. İkinci dönem kursları ise 16 Temmuz’da başlayıp, 8 Ağustos’ta bitti. Üçüncü ve son dönem kursları ise 19 Ağustos’ta başlayarak, 12 Eylül’de sona erdi.

Yetenekli gençler kulüplere ve milli takıma yönlendiriliyor

Çocukların ve gençlerin yoğun olduğu yüzme kursuna, ileri yaş grubundaki vatandaşlar da ilgi gösteriyor. Uzman eğitmenler eşliğinde, sıfırdan başlayarak yüzme tekniklerinin eğitiminin verildiği kursta, yaş grubu ve yeteneğe bağlı olarak ileri yüzme teknikleri de öğretiliyor. Kurslarda, gelecek vaat eden ve yetenekli olduğu gözlenenler, ayrı bir eğitim programına alınıyor ve ailelerinin de onayıyla kulüplere ve milli takıma yönlendiriliyor.

Çocuklar kurslarda hem yüzme öğrenmenin, hem de sıcak Mersin günlerinde havuzda serinlemenin keyfini çıkarırken, aileler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, çocukları için bu imkanı tanımasından dolayı teşekkür ediyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yüzme kursunu kışın da devam ettiriyor ve kış mevsiminde kurslar kapalı olimpik yüzme havuzunda veriliyor.

3 bin 76 kişi yüzme kursuna katıldı

12 Eylül’de üçüncü dönemin de sona ermesiyle birlikte tüm yaz sezonu boyunca 56 engelli olmak üzere toplam 3 bin 76 kişiyüzme eğitimi aldı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri