VAHAP SEÇER MİSAFİR OLUYOR.
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > ERMAN HOCA ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ ALIYOR

ERMAN HOCA ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ ALIYOR

11.11.2019 14:47 12 14 16 18 yazdır
ERMAN HOCA ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ ALIYOR ERDEMLİ DEVLET HASTANESİ ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ ALDI
ERMAN HOCA ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ ALIYOR

ERMAN HOCA ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ ALIYOR

ERDEMLİ DEVLET HASTANESİ ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ ALDI

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Sağlık turizmi konusunda gerekli çalışmaları tamamlayan Erdemli Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığına yaptığı başvurunun ardından ,Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’dan aldı.

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Sağlık turizmi konusunda  gerekli çalışmaları tamamlayan Erdemli Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığına yaptığı başvurunun ardından ,Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’dan aldı.

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker yaptığı açıklama da; “ Uluslararası sağlık turizmi; sağlık amaçlı yurtdışından ülkemize geçici bir süreliğine gelen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla birlikte yurtdışında ikamet eden gerçek kişilerin aldıkları her türlü sağlık hizmeti ile bunlarla ilgili destek hizmetlerini ifade eder. Turistin sağlığı ise; ülkemizde herhangi bir nedenle geçici süreli olarak bulunan yabancıların ülkemizde bulundukları sırada ani gelişen hastalıklarda ve acil durumlarda sağlık hizmeti almasını kapsar.

Erdemli devlet hastanemiz olarak turistin sağlığı konusunda hizmetlerimizi veriyor ve devam ediyoruz. 2018 yılında bu kapsamda hastanemizde 147 sayıda turist tedavi edilmiştir. 2019 yılı ilk 9 aylık sürede bu rakam 141’dir.

Sağlık turizmi dünyada son 10 yılda hızla gelişmiştir. Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir. Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması, dünyada söz sahibi olmaya başlayan sağlık sektörümüzün marka değeri için sağlık turizmi çok önemli bir yer tutmaktadır.

 Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımızın ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğümüzün teşvik ve destekleriyle altyapısını güçlendirip tamamladığımız sağlık turizmi çalışmalarımızın ilk meyvesini aldık ve hastanemiz uluslararası sağlık turizmi yetki belgesini aldı. Artık daha çok çalışıp hastanemizin adını bu değişen gelişen sektörde daha fazla duyurmalıyız. İlimizde, bu hizmetin ülkemiz içinde önemli bir yapıtaşını oluşturan Mersin Şehir Hastanemizin öncülüğünde bizde rolümüz ve kapasitemiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri