Hürses
23 Mayıs 2019 Perşembe
Anasayfa > Roportajlar > ERDEMLİ'NİN GELECEĞİ, GÜNEŞİN ÇOCUKLARI
ERDEMLİ'NİN GELECEĞİ, GÜNEŞİN ÇOCUKLARI

ERDEMLİ'NİN GELECEĞİ, GÜNEŞİN ÇOCUKLARI

29.11.2018 09:18 12 14 16 18 yazdır
ERDEMLİ'NİN GELECEĞİ, GÜNEŞİN ÇOCUKLARI

ERDEMLİ'NİN GELECEĞİ, GÜNEŞİN ÇOCUKLARI

ÇOCUKLARIMIZ ERDEMLİ BELEDİYESİ'NE EMANET

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine Erdemli Belediyesi'nin açılışını gerçekleştirdiği kreş, yeni eğitim öğretim döneminde hizmete başladı. Özel bale, jimnastik sınıfı ve on uygulama sınıfından oluşan kreşte; İşaret Dili, İngilizce, Rusça, Arapça ve branş dersleri verilirken her gün ayrı bir etkinlikle çocukların gelişimine katkı sunulmaktadır. Sanata ve kültüre dair bir çok etkinliğin gerçekleştirildiği kurumda, çocukların aile ortamında eğitim alması sağlanmaktadır.

ŞEHİDİN VASİYETİ

Erdemli Belediyesi'nin Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine hizmete sunduğu kreş, uzman kadrosu ve eğitimleri ile ailelerin çocuklarını güven içerisinde emanet ettiği bir kurum oldu. Üç yabancı dil eğitimi, branş eğitimleri, spor ve bale eğitimleri, sosyal- kültürel faaliyetlerle çocukların her alanda gelişimine destek olan Şehit Musa Özalkan Kreşi, ilçe çocuklarının sağlıklı bir ortamda yetiştirilmesini sağlamaktadır. Spor dersleri ile haftanın belirli günleri çocuklara verilen jimnastik eğitimleri yanında, kukla oyunları, tiyatro gösterimleri gibi sosyal faaliyetlerde gerçekleştirilmektedir.

EMANETİMİZ ÇOCUKLAR

Binanın tasarımından verilen eğitimlere kadar yürütülen her hizmeti yerinde inceleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu vatanın şehit kanı ile kazanıldığını ve bu vasiyeti gerçekleştirebilmenin mutluluğunu taşıdıklarını bildirdi. Bu ortam içerisinde en önemli vazifelerinin çocukları vatana ve millete hayırlı bir şekilde yetiştirmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yeni nesiller bizlere emanettir onların sağlıklı birer birey olarak ülkeye kazandırılması için gereken her desteği vermeye hazırız şeklinde konuştu.

Mükerrem Tollu 468x60
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.