Hürses
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > Roportajlar > Erdemli Karış Karış Temizleniyor
Erdemli Karış Karış Temizleniyor

Erdemli Karış Karış Temizleniyor

20.03.2020 17:13 12 14 16 18 yazdır
Tollu: Vatandaşlarımızın içi rahat olsun Erdemli Karış Karış Temizleniyor Erdemli Belediyesi'nin ilçe genelinde yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Tedbiri üst düzeyde tutmak gerektiğine işaret eden
Tollu: Vatandaşlarımızın içi rahat olsun Erdemli Karış Karış Temizleniyor Erdemli Belediyesi'nin ilçe genelinde yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Tedbiri üst düzeyde tutmak gerektiğine işaret eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, muhtarlıklarda, diş hastanelerinde, aile sağlığı merkezlerinde, yolcu kooperatiflerinde, bankalarda, tüm STK’larda dezenfeksiyon çalışmalarına sürekli olarak devam ettiklerine dikkati çekerek vatandaşların bu konuda içlerinin rahat olmasını diledi. Erdemli Belediyesi Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüse (KOVİD-19) karşı mücadele kapsamında kent merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler, çalışmalarını tamamladıkları alanlarda periyodik tekrarla birlikte muhtarlıklar, bankalar ve sivil toplum kuruluşlarında da dezenfeksiyon yaptı. Tedbiri Üst Düzeyde Tutmak Gerek Koronavirüsle mücadele etmek için 200 kişilik ekiplerinin gerekli tüm tedbirleri almaya devam ettiklerini beyan eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçe genelinde dezenfeksiyon işlemi yaptıkları yerlerde kısa periyodik aralıklarla tekrar devam edeceklerini bildirdi. Tedbiri üst düzeyde tutmak gerektiğine işaret eden Tollu, dezenfeksiyon çalışmalarına periyodik olarak devam ettiklerine dikkati çekerek, vatandaşlarının bu konuda içlerinin rahat olmasını diledi. COVİD-19'a Karşı Teyakkuz Halindeyiz Kooronavirüsle ilgili alınan tedbir ve yapılan çalışmalar hakkında konuşan Başkan Tollu, "Koronavirüse karşı mücadelemiz kapsamında belediye olarak ilçemiz genelinde faaliyet yürüten tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile irtibata geçerek tüm hizmet binalarının dezenfeksiyon işlemlerini tamamlamıştık. Erdemli Belediyesi olarak 200 kişilik ekiple bu virüse karşı teyakkuz halindeyiz. Vatandaşımızın can, mal güvenliği ve sağlığı önceliğimizdir. Bu düşünceden hareketle diğer işlerimizi rolantiye aldık. Vatandaşlarımızın bu virüsü kapmaması için mücadele ediyoruz. Sadece devlet ve belediye değil hepimizin topyekün bu mücadelede bulunması gerekiyor. Salgın hastalıklardan korunmak için vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Önerilen korunma yöntemlerine uymamız gerekiyor. Lütfen genel hijyen kurallarına uyalım ve uzmanların önerilerini dikkate alalım. Ellerimizi sürekli yıkayalım ve gerekmedikçe kalabalık ortamlarda bulunmayalım. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için herkese şimdiden teşekkür ederim" dedi. Konu ile ilgili yetkililerden alınan bilgiye göre; dezenfeksiyon işlemlerine hizmet yürütülen tüm ortak alanlarda özenle devam edileceği kaydedildi. Vatandaşların bireysel olarak alacakları önlemlerin de çok önemli olduğunun altını çizen yetkililer, "444 5 609 numaralı iletişim hattımızdan aklınıza takılan bütün soruları bize sorabilirsiniz" bilgisini de paylaştı.
Mükerrem Tollu 468x60
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.