29 Eylül 2021 Çarşamba
Anasayfa > Roportajlar > Erdemli’de fidanlar geleceğe nefes oldu
Erdemli’de fidanlar geleceğe nefes oldu

Erdemli’de fidanlar geleceğe nefes oldu

12.11.2020 09:56 12 14 16 18 yazdır
Erdemli’de fidanlar geleceğe nefes oldu

       Erdemli’de fidanlar geleceğe nefes oldu

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleştirildi.

Ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakma amacı ile her yıl 11 Kasım günü düzenlenen “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Erdemli’de gerçekleştirilen etkinlikte fidanlar, Müğlü Köyü İçmeler mesire yeri yol ayrımında Covid-19 önlemleri ve pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikle toprakla buluşturuldu.

Etkinlikte bir konuşma Yapan, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü “Bugün tüm ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde 52 bin 500 fidanı toprakla buluşturacağız, bu proje kapsamında bu yıl toplamda 2 milyon 18 bin fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Bu vesileyle hem nesillerimize ağacı sevdirme hem de vatandaşlarımız da bu sevgiyi pekiştirme adına önemli bir etkinlik. Aynı zamanda da gelecek nesillerimize daha yeşil bir Türkiye'yi bırakmış olacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Mükerrem Tollu 468x60
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.