Hürses
07 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > ÇAMLIK ERDEMLİLİLERİN OLSUN

ÇAMLIK ERDEMLİLİLERİN OLSUN

11.12.2019 14:42 12 14 16 18 yazdır
ÇAMLIK ERDEMLİLİLERİN OLSUN
ÇAMLIK ERDEMLİLİLERİN OLSUN

ÇAMLIK ERDEMLİLİLERİN OLSUN

Erdemli’nin yeşil ve denizinin birleştiği nokta olan, yaz kış binlerce insanın piknik yapıp eğlendiği Talat Göktepe (Erdemli Çamlığı) çamlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı vıı Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü tarafından “Erdemli Çamlığı Tabiat Parkı “Kapı Girişi, Saha Temizliği, Büfe, Büfe+Fırın, Kır Kahvesi, Karavan Alanı, Çadırlı Kamp Alanı İşletmeciliği ile Onaylı Gelişme Planı Hükümleri Dahilinde; Mevcut Tesislerden Yıkılması Gerekenlerin Yıkılması, Yeni Yapılması Gereken Tesislerin Yapılarak İşletilmesi” işi 16 Aralık 2019  tarihinde kiralama ihalesi yapılacak.

Erdemli’nin akciğeri olan ve paha biçilmez değere sahip, tarihe tanıklık etmiş olan Erdemli çamlığının Erdemli halkının daha rahat kullanabileceği, aktivitelerin yapılıp, şölenlere ev sahipliği yapacak ve en önemlisi temiz bir şekilde kaliteli işletme için Erdemli’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının bir tanesinin ihaleye girerek alması bekleniyor.

Erdemli’de bulunan Gazeteciler Erdemli çamlığına gidip, konunun önemine değinerek Erdemli çamlığının Erdemlilerde kalması için çağrıda bulundular.

Gazeteciler ortak açıklamasında şunları ifade ettiler, “Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Erdemli'nin ilçe merkezindeki en büyük çamlık alandır. Silifke tarafından gelirken ilçe girişinde sağda, Mersin tarafından gelirken solda kalıyor. Çamlık oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Çamlığın sonunda ise sizi muhteşem bir plaj bekliyor olacak.

Erdemli Çamlığı; piknik yapılabilen yerleri, çadır kamp alanları ve karavan kamp alanları olan deniz kenarında bulunan yemyeşil çam ağaçlarının bulunduğu bir parktır. Çamlığın önünde boylu boyunca uzanan mavi bayraklı plajı, tertemiz ve cam gibi bir suya sahiptir.

Çamlık plajı aynı zamanda ince kumlu, kayalık ve çakıl taşlarından oluşan uzun bir sahile sahiptir. Kamp alanında su kaynakları, elektrik bağlantıları, tuvaletler ve duş alanları ile ihtiyaç duyulabilecek her türlü şey bulunmaktadır. Ayrıca; çamlığın hemen yanında buz gibi akan ve soğuk su diye bilinen bir dere var. Yazın sıcak günlerde tatilciler ve yöre halkı serinlemek için deniz yerine bu soğuk su kanalını tercih etmektedir. Özellikle altını çizerek belirtelim ki su gerçekten çok soğuk. Hatta önce bu soğuk sulu dereye girer, sonra da denize girerseniz denizin çok sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Böyle güzelim bir harikayı Erdemli halkının hizmetine sunulması için İlçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarını göreve davet ediyoruz. Çamlık Erdemlililerin olsun” dediler.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri