Hürses
17 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BU DA FİZİK ZİLİ!

BU DA FİZİK ZİLİ!

29.04.2019 15:08 12 14 16 18 yazdır
BU DA FİZİK ZİLİ!
BU DA FİZİK ZİLİ!

BU DA FİZİK ZİLİ!

Erdemli Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği 6. Fizik Olimpiyatları düzenlendi.

Mersin İl genelinde 6. Düzenlenen fizik olimpiyatına diğer ilçe ve okullardan çok güzel ilgi vardı. Birçok okuldan çok sayıda öğrencinin katıldığı fizik olimpiyatı Erdemli Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

Açış konuşmasını Okul Müdürü Celil Murat ÇELİK yaptı.

Amaçlarının öğrencileri bilimsel düşünmeye sevk etmek ve fizik bilimini sevdirmek olduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Siz gençlerimizi geleceğe hazırlamak zorundayız. Bugün altıncısını gerçekleştirilen fizik olimpiyatı bundan sonraki yıllarda da devam ettirilecek ve gelenek devam edecektir. Bugün sizlere sorulacak fizik soruları fizik bilimini daha çok sevmenizi sağlayacaktır. Amacımız, bu olimpiyatı ulusal ve uluslararası boyuta taşımaktır. Hepinize başarılar diliyorum."

Fizik olimpiyatında katılan öğrencilere 20 soru sorulduğunu ve soruların TÜBİTAK Fizik Olimpiyatları'nın birinci basamağına eş değer sorulardan oluştuğunu belirten Çelik, ilginin yüksek olmasından mutlu olduklarını kaydetti.

Erdemli Anadolu Lisesi Fizik Olimpiyatı Komite Başkanı Fizik Öğretmeni İlhan Güllü de öğrencilere fiziği sevdirmek ve yetenekli öğrencileri ortaya çıkarmak için böyle bir olimpiyatı düzenlediklerini dile getirdi.

Mersin 6. Fizik Olimpiyatı sonuçlarının, 8 Mayıs günü sonuçlanacağı, dereceye giren öğrencilere 22 Mayıs günü Erdemli Anadolu Lisesi “TÜBİTAK Bilim Fuarında” düzenlenen törenle ödüllerinin verileceği bildirildi.

Altıncısı düzenlenen fizik olimpiyatına 17 okuldan 47 öğrenci katıldı.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut KARAAĞAǒın olimpiyat zilini çalmasıyla Erdemli Anadolu Lisesi 6. Fizik olimpiyatı başladı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri