VAHAP SEÇER MİSAFİR OLUYOR.
15 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Belediye Kadın Danışma Merkezi hizmette

Belediye Kadın Danışma Merkezi hizmette

10.09.2019 15:51 12 14 16 18 yazdır
Belediye Kadın Danışma Merkezi hizmette
Belediye Kadın Danışma Merkezi hizmette

Belediye Kadın Danışma Merkezi hizmette

Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu'nun girişimleriyle bir yıldır hizmet veren Kadın Danışma Merkezi,uzman psikologlarlakadınlara ve çocuklaradanışmanlık hizmeti sunmaya devam ediyor.

 

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi 2. katta danışmanlık hizmetiveren 'Kadın Danışma Merkezi;şiddete maruz kalmış, sosyal hayata adapte olamayan, evliliğinde problemler yaşayan kadınlara ücretsiz olarak psikolojik danışma hizmeti vermeye devam ediyor. Bir yıldır hizmet sunan merkez, yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği destekleyici projeler ile ilçe dışından gelen danışanlara da destek olmaya çalışıyor.

 

Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede,"Uzman doktorlarımız seminerler, konferanslar ve bireysel danışmanlık aracılığıyla kadınlarımıza yasal hakları ve aile içi etkin iletişim konularında eğitimler vermektedir. Projemiz, toplumu oluşturan en küçük birimin 'aile kurumu' olduğunu bilerek, sağlıklı aile ilişkileri ve gelecek nesillerin yetiştirilmesindeönemli rol oynamaktadır.”Amaçlarının; aile kurumunda kadının büyük rol oynadığının farkında olarak sağlıklı temeller atmak için çalışmak olduğunu dile getiren Başkan Tollu, "Kadın Danışma Merkezimizde psikologlarımız,ailelerimizin evlerine giderek iletişim, anne çocuk ilişkisi, eşler arasındaki ilişki gibi konularda destek sunmakta. Bunun yanında bireysel danışmanlık isteyen kadınlarımıza da merkezimizde, randevu sistemi ile bu hizmeti vermekteyiz. Kadınlarımızın her türlü sorununda yanında olacak ve çözümü için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri