VAHAP SEÇER MİSAFİR OLUYOR.
10 Ağustos 2020 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Duygu YASAK > Aile ve Çift Terapisi
Duygu YASAK

Aile ve Çift Terapisi

09.10.2019 13:29 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Duygu YASAK

Merhabalar,

İsmim Duygu YASAK Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezinde Sosyal Hizmet Uzmanı/ Aile Evlilik Danışmanı olarak görev yapmaktayım. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi, yüksek lisans eğitimimi ise Ankara Üniversitesinde tamamladım. Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Aile ve Evlilik Danışmanlığı yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. 2015 yılından bu yana alanımla ilgili farklı çalışma ortamları deneyimle fırsatım oldu. ( aile, yaşlı, engelli, bağımlı bireyler..) Mesleğim için önem arz eden Aile Danışmanlığı, Çift Danışmanlığı, Cinsel Terapi eğitim, sertifika ve tecrübeye sahibim. Sağlıklı aile, sağlıklı toplum anlayışıyla sizlerle mesleki bilgi ve tecrübelerimi paylaşacağım bu köşede her hafta görüşme dileğiyle. Sağlıklı günler.

Aile ve Çift Terapisi; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Gerek aile yaşantınızda gerekse evlilik yaşantınızda başta kendiniz olmak üzere eşiniz, çocuğunuz ya da herhangi bir aile üyenize karşı güven ve bağlılık konusunda eksilme olduğunu düşünüyorsanız, duygusal olarak veya cinsel olarak eşinize, partnerinize karşı uzaklaşma hissediyorsanız, sık sık tartışma ve kavga ortamında kalıp “boşanma” kelimesini daha çok dile getiriyorsanız, ilişkileriniz de sevgi ve saygıda azalma var ve hayata karşı enerjiniz, canlılığınız da farklılıklar yaşamaya başladıysanız ipleri daha güçlü ve tekrar ele alma zamanınız gelmiş demektir. Bu ipleri ele almanın en önemli yollarından biri de aile terapistinden destek almak olacaktır.

Peki Hangi Durumlarda Aile ve Evlilik Danışmanından Destek Alabiliriz?

-Aile ve evlilik hayatındaki sorunlarda,

-Ekonomik problemli kaynaklı sorunlarda,

-Ayrılık ve Boşanma sürecinde,

-Evlilikte iletişim çatışmalarında,

-Evlilik öncesinde çiftlerin sorunlarına yanıt bulamadıkları durumlarda,

-Çiftler arasındaki öfke kontrol problemlerinde,

-Fiziksel, duygusal istismar, ihmal ve şiddet durumlarında,

- Sadakatsizlik ve aile içi şiddet,

- Aile içi çocuk, ergen ve okul sorunlarında,

Mükerrem Tollu 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.