Hürses
17 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > 6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19 başladı

6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19 başladı

20.04.2019 10:12 12 14 16 18 yazdır
6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19 başladı
6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19 başladı

6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19 başladı

6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ‘19, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde başladı.

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Erdemli Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19, açılışını gerçekleştirdi. Üç gün sürecek zirvenin açılış programı proje destekçilerinden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Fatih Bilgi, Tuğba Bademci, Güray Yıldırım, Kenan Abdullahoğlu, Ahmet Burçin Gürbüz, Kadir Köymen, Kadir Kırmızı gibi isimlerin katılacağı zirvede, işletme ve teknoloji konusunda değerlendirmeler yapılacak. Bünyesinde gerçekleştirdiği ‘Uluslararası Erdemli Sempozyumu’ gibi organizasyonlarla da adından sık sık söz ettiren ve eğitime, teknolojiye, sanata verdiği destekler ile ilçe vatandaşlarının gönlüne girmeyi başaran Belediye Başkanı Mükerrem Tollu burada yaptığı konuşmada,  “Teknoloji anlamında Dünya’da baş döndürücü gelişmelerin olduğu muhakkak. Bu sürece ayak uyduramayan milletlerin, devletlerin hatta kurumların yok olup gittiği malumunuz. Bizim de bu gelişmelerden kendimizi soyutlamamız, asla mümkün değil. Ülkemiz gençlerinin ve çocuklarının imkân verildiğinde, fırsat tanındığında neler yapabileceğini girişteki sergide gördük. Ben ön açan uygulamalarından dolayı üniversite idarecilerimize ve akademisyenlerimize, desteklerinden dolayı Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sizin ufkunuzla bu yüce millet, tarihte dün olduğu gibi bugünde o altın sayfalarda yerini alacak. El birliği ve gönül birliği ile çok çalışarak, bu asil milleti hak ettiği seviyeye ulaştıracağız”  ifadelerini vurguladı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri